O mnie

Pierwsza kolejka PIKO

Jako przedszkolak dostałem pierwszą kolejkę elektryczną PIKO w prezencie pod choinkę na Boże Narodzenie. Pamiętam, że była to kolejka PIKO z kremowo-niebieską lokomotywą spalinową Ludmiła oraz wagonami osobowymi. Nie nacieszyłem się jednak nią długo ponieważ trafiła do mojego starszego kuzyna. Chciałoby się powiedzieć, że smuteczek, ale jej miejsce zajęła od razu inna – również PIKO elektrowóz z rozkładanymi pantografami w barwach PKP i wagonami towarowymi. Pamiętam, że wraz z kolegami bawiliśmy się nią w moim pokoju, a w podstawówce u kumpla w piwnicy tworzyliśmy makietę w skali H0. Minęło wiele lat. Przeprowadziłem się, a starą kolejkę oddałem młodszym dzieciakom, żeby sprawić komuś radość.

Aż do jesieni 2014 roku…

Mając miłe wspomnienia związane z marką PIKO, pozostałem jej wierny, bo wiem, że zawsze dostanę produkt dobrej jakości, długowieczny, czyli po prostu trwały, który nie traci na wartości w ciągu lat. Obecnie w domu rodzinnym przebywam tylko kilka razy w roku, głównie w grudniu i latem. Z tego powodu wszelkie zakupy muszę sobie planować z wyprzedzeniem. Jednak daje mi to jeszcze więcej radości i jest kolejnym miłym czynnikiem w oczekiwaniu na przyjazd do domu.

Niniejszy blog mojekolejki.pl pozwala mi również cieszyć się moimi kolejkami elektrycznymi z dala od domu, umożliwiając mi pisanie o tym hobby jak również jego promowanie w Internecie.

 

mojekolejki.pl

5 myśli na temat “O mnie

 1. witam

  w 2016 udało mi się zdobyć duża drukarkę 3d. Mam też CAD na którym rysuję. Też byłem zakochany w kolejkach więc ruszyłem do rysowania i drukowania. Najpierw w skali HO. Jednak teraz po kilku zmianach idę w kierunku. G.
  Przed wojną Zieloną Górę i Szprotawę łączyła kolejka szprotawska. Związałem się z Towarzystwem Przyjaciół tej kolei.

  W kolejnych latach wykonałem jeżdżącą, buchającą dymem i udźwiękowioną lokomotywę T3, wagon osobowy 3/4 klasy, wagon towarowy, wagon z beczkami do wina. Kupiłem oryginalne tory G ale dzięki drukarce przejeżdżam na tory wykonane z listew aluminiowych w kolorze mosiądzu kupione w Castoramie.

  Mam 67 lat. Kolejki są wielkie !

  1. Witam Pana,
   Uprzejmie dziękuję za miły wpis. I jestem pod wrażeniem opisu Pana prac i wykonanych modeli. Gdyby zechciał się Pan podzielić zdjęciami, zapraszam do przesłania mi adresu mailowego poprzez formularz kontaktowy. I może udałoby się napisać ładny wpis na blogu o Pana pasji.
   Pozdrawiam,
   Marcin

Dodaj komentarz