PIKO 38883

PIKO 38883 Wagon Halloweenowy

PIKO 38883 Wagon Halloweenowy to kolejny wagon firmy PIKO wyemitowany na specjalną okazję w 2018 roku. PIKO od pewnego czasu produkuje szutrowe wagony (inna nazwa to: samowyładowcze lub ang. hopper wagon) z różnymi obrazkami na bocznych ścianash, w zależności od okazji. Mamy wagon na Boże Narodzenie (z zestawu PIKO 37105), na Wielkanoc (PIKO 38893) oraz inne, które pojawiły się później.

Opis wagonu i galeria

Wagon zapakowany jest w standardowe pudełko w szybką, przez którą widać zawartość. Nie posiada żadnych części do samodzielnego montażu, zatem można go od razu postawić na tory.
Namalowane na nim są dynie, któych oczy i przerażające uśmiechy świecą w ciemności; jest czarny kot, księżyc i czarownica na miotle oraz duchy. Całość na ciemnogranatowym tle tworzy wyjątkowy klimat i zaskakuje po zgaszeniu światła. Gdy uruchomimy trochę wyobraźni, przyjdą nam do głowy pomysły, jak można go wyeksponować jesienią, bo przecież nie musi on tylko być widoczny przez jeden dzień w roku. Wagon może być częścią dłuższego składu towarowego, może też stać na bocznicy albo nawet w pokoju w jako dekoracja. Możemy go załadować różnymi jasiennymi owocami, kasztanami, małymi dyniami, liśćmi… Choć jest wodoszczelny, zupę dyniową polecam jednak podawać w tradycyjnych talerzach.

PIKO 38883
Wagon PIKO 38883 w Opakowaniu

Gdy zgasimy światło, nasz wagon zaczyna świecić.

PIKO 38883
Wagon Halloweenowy PIKO Świecący w Ciemności

Zapraszam do obejrzenia galerii.

Przy okazji prezentacji tego wagonu, chcę również pokazać nastawnię taboru firmy LGB 10020.

PIKO Halloween
Wagon Halloweenowy PIKO 38883 Podczas Ustawiania na Torach

Nastawnia taboru LGB 10020

Nastawnia taboru LGB 10020 w kolorze pomarańczowym (lub dyniowym skoro jesteśmy przy Halloween), nadaje się do ustawiania wagonów i lokomotyw na torag w skali G. Jej długość jest wystarczające, żeby wagony krótkie i średniej długości mogły wjechać swobodnie na tory. Przy dłuższych pojazdach, powyżej 40 cm, trzeba cały czas trzymać wagon lub lokomotywę i wtaczać kolejne wózki na tory. Zawsze jest to jednak lepsze i bardziej komfortowe od odręcznego ustawiania.

Dodaj komentarz