Mój pierwszy od lat zestaw startowy PIKO 57140

Na początku przygody chciałem sprawdzić czy moje hobby sprzed lat jeszcze we mnie drzemie, dlatego postanowiłem sprawić sobie mały, mój pierwszy od lat zestaw startowy PIKO 57140 z parowozem. Znalazłem taki w internetowym sklepie modelarskim w promocyjnej cenie. Powystawowy, do odbioru w sklepie stacjonarnym, całkowicie sprawny zestaw startowy Western 57140, w sam raz, aby wznowić lub zacząć przygodę z kolejkami elektrycznymi. Do tego pan sprzedawca dorzucił jeszcze dwie węglarki gratis i dodatkowych 6 torów łukowych, to już w ogóle byłem przeszczęśliwy.

PIKO 57140
PIKO 57140

Zawartość zestawu

zestaw startowy PIKO 57140

Zestaw startowy PIKO 57140 składa się z lokomotywy parowozu, wagonu platformy, wagonu towarowego oraz wagonu osobowego tzw. “boczniaka”; nazwa te pochodzi od sposobu, w jaki pasażerowie wsiadają do wagonu. Drzwi znajdują się na dłuższej ścianie, czyli do przedziałów wchodzi się bezpośrednio z zewnątrz; nie ma korytarza. Podczas jazdy, do przemieszczania się między przedziałami, służy belka biegnąca na zewnątrz wzdłuż wagonu.

Ktoś obrócił w lokomotywie cow-catcher “do góry nogami”, nie zauważyłem tego w pierwszym momencie. Pozostawiłem go jednak w tej jakże oryginalnej pozycji.
Co ważne, wszystkie wagony, wchodzące w skład tego zestawu startowego, posiadają metalowe koła co czyni zestaw jeszcze bardziej wartościowym. Do tego dochodzi komplet torów PIKO A-Gleis (ein Gleis to po niemiecku Tor) tworzących owal oraz zasilacz z regulatorem prędkości. Co przykuło moją uwagę podczas rozkładania torowiska było to, że teraz tory mają inne złączki niż w czasach mojego dzieciństwa i że przekrój bardzo przypomina klasyczny profil prawdziwych szyn – T. Zdjęcia przedstawiają pociąg ustawiony już na większym torowisku PIKO u mnie w pokoju choć początkowo kolejka poruszała się po owalu wokół małej choinki kilka lat temu.

Ogólnie mogę polecić ten zestaw wszystkim, którzy chcą przetestować swój zapał do zabawy i kolekcjonowania kolejek elektrycznych, głównie ze względu na jego kompletność, tematyczność oraz przystępną cenę. Również jakość wykonania, na przykład metalowe, a nie plastikowe koła w wagonach oraz prawdziwe tory modelowe i kontroler prędkości oraz zasilacz, który można użyć w późniejszym czasie do zasilania większego układu torów.

PIKO 57140 03 ze wszystkimi wagonami

Szczegółowy opis w instrukcji obsługi zestawu.

Powrót na stronę główną

 

PIKO G digital starter set kolejka piko piko digital piko zestaw cyfrowy kolejki piko Piko train piko trains kolejka elektryczna kolejki elektryczne piko starter set piko zestaw piko zestaw cyfrowy piko digital lokomotywa piko wagony piko piko wagony piko wagon piko zestaw piko set

PIKO Zestaw Startowy Western 57140

259 zł
7.9

Ogólna frajda

7.5/10

Kompletność

8.0/10

Realistyczność

7.0/10

Jakość wykonania

8.0/10

Płynność jazdy

9.0/10

Zalety

  • Dobry na początek
  • Jakość wykonania wagonów, metalowe koła
  • Tory modelowe
  • Zasilacz i regulator w zestawie
  • Silnik lokomotywy pracuje płynnie, cicho i już od małych napięć

Wady

  • Lokomotywa może osiągnąć prędkość nieproporcjonalnie dużą
  • Owal torów mógłby być dłuższy o 2x239mm

Dodaj komentarz